Visning: Billed Kombineret Tekst

Alle forevisninger i København

Dato

Cinemateket


Gothersgade 55, 1123 København K
33743412

Brevet til Momo
13:30

Børnebiffen september 18 - 4-6 år
11:15

Børnebiffen september 18 - 5-7 år
12:30

Chok korridor - Golden Days
16:45

Darling
14:15


MFF18: Leonard Bernstein A Genius Divided
16:00

MFF18: Leonard Cohen: Im Your Man
18:45

MFF18: The Doom Doc
19:00

Mordets Melodi - Golden Days
14:00

CinemaxX Fisketorvet


v/Dybbølsbro Station, 1560 København V
70101202

Bare Juliet
10:00, 13:45, 16:15, 18:40, 21:00

BlacKkKlansman
15:30, 18:30, 21:30

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
11:15, 12:00, 14:00, 14:45, 16:40, 17:20, 18:00, 19:00

De utrolige 2 - dansk tale - 3 D
10:00, 12:45, 15:30, 18:30

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
10:45, 13:30, 16:15, 18:30, 21:15


Ditte & Louise
11:30, 14:00, 16:30, 19:00, 21:30

Ernest & Célestine
10:00

Far til Fire i solen
10:00, 12:00, 14:00

Hotel Transylvania 3: Monsterferie - 2 D
10:30, 12:45, 15:00

Iqbal & den indiske juvel
10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 18:30


Jurassic World: Fallen Kingdom - 2 D
21:15

Lykke-Per
10:00, 14:15, 17:15, 20:15

Mamma Mia! Here We Go Again
16:00, 18:30

Mile 22
21:00

Mission: Impossible - Fallout
11:00, 21:00


Papillon
20:45

The Equalizer 2
21:40

The Nun
12:15, 14:30, 16:45, 19:15, 20:00, 21:30

The Predator
11:00, 13:30, 16:00, 19:00, 21:30

Empire Bio


Guldbergsgade 29 F - Nørrebro, 2200 København N
35360036

BlacKkKlansman
12:30, 17:00, 19:30, 22:15

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
12:30, 15:00

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
17:00, 19:30, 21:45

Ditte & Louise
14:45, 17:30, 19:45, 22:00

Dommerens valg
14:45


Don't Worry, He Won't Get Far on Foot
17:00

Hjertelandet
12:45, 17:15, 19:30

Iqbal & den indiske juvel
15:15

Lykke-Per
12:30, 16:00, 20:00

Mod solnedgangen
12:30


Papillon
19:15, 22:00

The Predator
22:00

The Seagull
15:00

Whitney: Can I Be Me
12:30

Gloria


Rådhuspladsen 59, 1550 København V
33124292

Mod solnedgangen
15:00, 19:15

Sweet Country
17:00

The Raft
13:00, 21:15

GRAND Teatret


Mikkel Bryggers Gade 8, 1460 København K
33151611

Bare Juliet
16:40, 21:30

BlacKkKlansman
12:00, 15:30, 18:45, 21:30

Den dag på stranden
09:30

Ditte & Louise
12:00, 14:20, 16:40, 19:15, 21:30

Dommerens valg
12:00, 14:20, 21:30


Don't Worry, He Won't Get Far on Foot
09:30

Grænse
21:30

Hjertelandet
12:00, 14:20, 16:40, 19:00

Lykke-Per
12:00, 16:00, 20:00

Maria by Callas
12:00, 14:20, 19:00


Mine aftener i paradis
09:30

Ordets magt
09:30

The Raft
09:30

Whitney: Can I Be Me
09:30

Husets Biograf


Rådhusstræde 13, 1466 København K
33324077

Ingen forevisninger i dag.


Nordisk Film Biografer Dagmar


Jernbanegade 2, 1608 København V
70131211

Bare Juliet
11:30, 13:50, 16:15, 18:40, 21:00

BlacKkKlansman
12:15, 15:15, 18:15, 21:40

Book Club
16:15

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
21:00

Den dag på stranden
13:50


Ditte & Louise
11:30, 13:50, 16:15, 18:40, 21:00

Hjertelandet
11:30, 18:40

Journal 64
19:00

Lykke-Per
11:30, 15:00, 21:10

Nordisk Film Biografer Falkoner


Ved Falkoner Plads, 2000 Frederiksberg C
70131211

Bare Juliet
16:30, 18:30, 21:00

Book Club
14:10, 19:00

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
12:00, 14:40, 18:45

De utrolige 2 - dansk tale - 3 D
12:40

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
21:15


Ditte & Louise
14:10, 15:45, 19:00, 21:30

Far til Fire i solen
12:00

Hotel Transylvania 3: Monsterferie - 2 D
12:00

Iqbal & den indiske juvel
12:00, 14:20, 16:40

Journal 64
19:00


Lykke-Per
12:00, 15:30, 17:20, 20:40

The Nun
16:30, 21:20

The Predator
21:40

Nordisk Film Biografer Field's


Ørestad Boulevard 102A, 2300 KBH S
70131211

Book Club
19:00

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
10:00, 10:30, 13:15, 13:50, 15:30, 16:30, 18:00

De utrolige 2 - dansk tale - 3 D
10:00, 12:45

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
20:15

Ditte & Louise
11:30, 14:40, 16:00, 19:10, 20:45


Far til Fire i solen
10:00, 16:45

Hotel Transylvania 3: Monsterferie - 2 D
10:00, 11:30

Iqbal & den indiske juvel
10:20, 12:20, 12:45, 14:00, 14:30, 16:00, 16:45, 18:20

Journal 64
19:00

Lykke-Per
12:30, 16:00, 19:30


Mamma Mia! Here We Go Again
21:30

Mile 22
21:40

Mission: Impossible - Fallout
18:30, 21:30

Papillon
21:30

The Nun
12:10, 14:30, 17:00, 18:20, 21:40


The Predator
11:00, 13:30, 16:00, 19:10, 20:45

Nordisk Film Biografer Imperial


Ved Vesterport 4, 1612 København V
70131211

BlacKkKlansman
12:00, 14:50, 21:40

Journal 64
19:00

Nordisk Film Biografer Palads


Axeltorv 9, 1609 København V
70131211

Bare Juliet
10:00, 12:45, 15:20, 18:40, 21:00

Book Club
16:00, 19:00

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 18:45

De utrolige 2 - dansk tale - 3 D
13:00, 15:45

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
10:40, 13:20, 16:00, 18:30, 21:20


Ditte & Louise
10:00, 12:45, 15:30, 19:00, 20:45

Far til Fire i solen
10:30, 13:20

Hotel Transylvania 3: Monsterferie - 2 D
10:00, 12:45, 15:20

Iqbal & den indiske juvel
10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:30

Journal 64
19:00


Jurassic World: Fallen Kingdom - 2 D
18:30

Lykke-Per
10:00, 11:15, 15:00, 19:15

Mamma Mia! Here We Go Again
18:30, 21:20

Mile 22
21:30

Mission: Impossible - Fallout
15:20, 18:30, 21:00


Ocean's 8
21:30

Papillon
13:00, 15:45, 18:40, 21:00

The Equalizer 2
18:40, 21:30

The Happytime Murders
10:00, 13:20, 18:30

The Meg
20:20


The Nun
10:00, 12:10, 14:20, 16:40, 18:30, 21:40

The Predator
10:30, 18:40, 21:30

The Predator - 3 D
13:20

The Spy Who Dumped Me
10:30, 13:20, 16:00, 21:15

Whitney: Can I Be Me
18:40, 21:30

Park Bio


Østerbrogade 79, 2100 København Ø
35383362

Bare Juliet
18:30

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
11:30

Iqbal & den indiske juvel
13:45

Lykke-Per
15:30

The Predator
20:30

Posthus-Teatret


Rådhusstræde 1, 1466 København K
33116611

Ingen forevisninger i dag.


Vester Vov Vov


Absalonsgade 5, fra kl.13.30, 1658 København V
33244200

Den dag på stranden
16:10

Lady Bird
21:00

Maria by Callas
16:00

Mine aftener i paradis
18:10, 20:30

Ordets magt
19:15


Skjold & Isabel
18:00

World Cinema DK


Betty Nansen Teatret, 1820 Frederiksberg C
33211490

Ingen forevisninger i dag.