Visning: Billed Kombineret Tekst

Alle forevisninger i Århus

Dato

CinemaxX Århus


M. P. Bruuns Gade 25, 8000 Århus C
70120101

Bare Juliet
10:00, 14:30, 19:00, 21:15

BlacKkKlansman
12:30, 15:30, 18:30, 21:30

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
10:00, 11:15, 12:45, 14:00, 15:40, 16:40, 18:00, 18:40

De utrolige 2 - dansk tale - 3 D
13:20, 16:00

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
16:00, 20:30


Ditte & Louise
11:00, 16:40, 18:40, 21:00

Ernest & Célestine
10:00

Far til Fire i solen
10:30, 12:30

Hotel Transylvania 3: Monsterferie - 2 D
10:00, 12:15

Iqbal & den indiske juvel
10:00, 11:45, 13:30, 14:30, 15:15, 16:15, 18:30


Jurassic World: Fallen Kingdom - 2 D
20:30

Lykke-Per
10:00, 12:15, 15:30, 17:00, 19:00

Mamma Mia! Here We Go Again
10:00, 13:30, 18:45

Mission: Impossible - Fallout
13:00, 16:30, 20:00

Papillon
20:45


The Equalizer 2
21:15

The Nun
12:00, 14:15, 16:30, 19:15, 21:30

The Predator
21:15

Nordisk Film Biografer Aarhus C


Skt. Knuds Torv 15, 8000 Århus C
70131211

Book Club
11:00, 14:00, 19:00

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
11:00, 14:00, 16:20, 18:20

De utrolige 2 - dansk tale - 3 D
12:30, 15:30

De Utrolige 2 - org.vers. - 2 D
11:15, 16:20, 18:50, 20:30

Ditte & Louise
11:00, 13:30, 16:20, 19:00, 21:30


Hotel Transylvania 3: Monsterferie - 2 D
11:15

Iqbal & den indiske juvel
11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:30

Journal 64
19:00

Lykke-Per
11:20, 14:45, 18:00, 20:30

Mamma Mia! Here We Go Again
11:15, 21:30


Mission: Impossible - Fallout
21:00

Papillon
21:30

The Nun
13:30, 15:45, 18:20, 21:20

The Predator
14:00, 21:30

Nordisk Film Biografer Trøjborg


Tordenskjoldsgade 21, 8200 Aarhus N.
70131211

Bare Juliet
13:30, 16:50, 19:10, 21:30

BlacKkKlansman
15:45, 18:40, 21:30

De Utrolige 2 - dansk tale - 2 D
14:00, 15:20

Ditte & Louise
19:10, 21:30

Hjertelandet
13:30, 21:30


Iqbal & den indiske juvel
13:30, 16:45

Journal 64
19:00

Øst for Paradis


Paradisgade 7, 8000 Århus C
86193122

Bare Juliet
10:50, 16:10, 18:00, 20:00

BlacKkKlansman
15:40, 18:20, 21:00

Call Me by Your Name
13:20

Den skyldige
10:30, 20:20

Det tredje mord
11:00, 20:50


Dommerens valg
13:30, 18:40

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot
10:30

Hjertelandet
10:40, 16:00, 18:30

Hvad vil folk sige
13:10

I Am Not Your Negro
22:00


Isle of Dogs
12:30

Lykke-Per
12:50, 15:10, 15:20, 19:30, 20:40

Mine aftener i paradis
12:40, 18:10

Mod solnedgangen
16:30, 19:20

Sommeren 1993
14:30


The Raft
10:30

The Square
21:25

Whitney: Can I Be Me
12:30